Od Klimenta na doma

6.neděle po Velikonocích

16.5.  9.30 bohoslužby

ve čtvrtek se rozhodne, zda-li se budou konat i večerní boh.

Svatodušní neděle

23.5. bohoslužby s večeří Páně

Chystáme

Noc kostelů 28.5. (forma podle stavu epidemie)

Víkend v Herlíkovicích 4.-6.6. (s otazníkem)

nebo pouť od Klimenta ke Klimentu 5.6.

VELIKONOČNÍ DOPIS

Zprávy na 11.4.

Milí přátelé,
v prvním týdnu velikonočního období zdravím vás opět z klimentské fary.
Je tento čas v našem sboru poznamenán smutkem nad úmrtím našeho dlouholetého kurátora Petra Černého. Ale věříme, že je to také a především naopak: že je tato smutná zpráva poznamenána právě velikonoční zvěstí o vzkříšení a naději, která není z nás, ale je darovaná Bohem. Věříme, že velikonoční radostná zpráva může být potěšením a nadějí právě v těžkých chvílích loučení.
Bohoslužby, při kterých poděkujeme za život Petra Černého, rozloučíme se s ním a připomeneme naději, kterou pro nás má Bůh, se budou konat v sobotu 10. dubna od 11 hodin. Kvůli protiepidemickým opatřením se jich mohou zúčastnit jen nebližší. Bohoslužby však budou přenášeny. Sledovat je můžete na odkaze https://www.youtube.com/channel/UCn0jkAMfw5rB6LpqMxeUZMw, který je k prokliknutí také na sborových webových stránkách.
Bohoslužby první neděli po Velikonocích 11.4. budou opět v 9.30 a v 18.00 a i nadále funguje systém rezervací míst.
Bohoslužby (římskokatolické) v televizi jsou v 9.35 na ČT 2, v rozhlase jsou v 9.00 na stanici Vltava.
Při biblické hodině, která je on-line ve středu v 17.00, čteme 1.epištolu Korintským a srdečně zveme všechny zájemce.
-------------------------------
V době velikonoční si můžete tématicky poslechnout nahrávku skladby soudobého skladatele Ivana Kurze "12 velikonočních tónů", která vznikla v našem kostele, také s naší varhanicí Jiřinou Dvořákovou Marešovou - https://youtu.be/tD4EVKSFYo4
Na Soundcloudu (audioarchivu) ústředí církve si můžete poslechnout rozhovory s názvem "Židovská stories s Pavlem Hoškem". Hostem dvojice Pastoral Brothers je religionista a teolog Pavlem Hošek a jeho povídání jsou téměř vždy zajímavá, poučená a zároveň srozumitelná.
A ještě oznámení: pokud byste věděli o někom, kdo by potřeboval lednici nebo sporák (za odvoz), tak se ozvěte, předání zprostředkuji.
Po čase opět připomínám, že pokud byste tyto informační e-maily nechtěli dostávat, není problém vás ze seznamu adresátů vyřadit.
Přeji vám všem dobrý povelikonoční čas!
David Balcar