28.4. Petr Vacíř video

19.5.    9:30 Svatodušní

Tomáš Živný (Večeře Páně)

Zprávy na polovinu října

zdravím Vás od Klimenta s informacemi a pozvánkami pro druhou půlku října.
Nejprve jedna dobrá zpráva technického charakteru. Podařilo se zprovoznit přenos bohoslužeb (audio i video) z našeho kostela. Proto od této neděle bude možnost sledovat a poslouchat bohoslužby v sále ve 3.patře - což mohou ocenit např. rodiče nejmenších dětí. Zahajujeme také zkušební přenos prostřednictvím kanálu youtube ČCE u Klimenta
Dnes je večer s hostem. Téma "Bible a Darwin - evoluce a stvoření" Hostem bude Michaela Zemková. Začátek v 19.00. Více zde
V neděli 17. října při zazní v rámci bohoslužeb v podání klimentských hudebníků skladba B.Galuppiho (1706-1785): Laetatus sum A dur (na text žalmu 122).
V neděli 17. října od 14.30 bude v našem kostele ordinace výpomocných kazatelů. Bohoslužby povede synodní senior Daniel Ženatý a ordinováni budou také Petr Vacíř a Vít Jakoubek. Po skončení bude setkání ve sborovém sále. Protože očekáváme hosty i z jiných sborů, prosím vás, pokud můžete upéct či připravit něco k pohoštení.
V neděli 24. října bude slavnost díkčinění za úrodu. Bohoslužby budou s večeří Páně. Budeme rádi, když (symbolicky) přispějete k výzdobě stolu Páně ovocem či zeleninou z letošní úrody .
V neděli 31. 10. je den reformace. Bohoslužby povede a kázat bude Petr Vacíř.
31.10. na 18.00 jsme zváni do sousedního sboru Církve bratrské na Koncert ke dni reformace.
Nyní jedna VÝZVA. Již několikátý rok se náš sbor připojuje k adventní akci "Krabice od bot". Máme s Diakonií domluven vlastní režim této sbírky: sbíráme vánoční dárky pro konkrétní děti z konkrétních charitativních organizací. S tímto adresným způsobem vánočního darování máme dobrou zkušenost. V minulých letech jsme však měli více zájemců darovat než potenciálních obdarovaných. Proto - pokud někdo z vás pracuje či má kontakt s nějakou organizací, která se věnuje dětem ze sociálně slabého prostředí (může jít třeba i sociálně slabé děti v družině apod.), a máte za to, že by tato organizace dárky přijala a dětem rozdělila, spojte se co nejdříve s Petrou Pospíšilovou, abychom se domluvili.
Vyřizujeme pozvání na vzdělávací akce při kláštěře sv. Jiljí Dominikánská 8. Doporučená setkání najdete v přiloženém souboru.
Ústředí církve nabízí nástěnný kalendář s fotografiemi evangelických kostelů a sborů, který každý rok vydává. Prohlédnout (a případně objednat) si ho můžete na stolku vzadu v kostele.
Dostali jsme také nabídku stolního ekumenického kalendáře pro rok 2022 s tématem Ženy v duchovenské službě. Náhled najdete na https://www.kiristan.cz/, Objednávku zájemcům můžeme udělat společnou.
Zdravím vás!
David Balcar
A na závěr modlitba ke svátku díkčinění (z knihy modliteb Vždyť se mnou jsi ty):
Pane,
je čas sázet a čas sklízet.
Čas pracovat i čas odpočívat.
Je čas napětí a čas uvolnění.
Stojíme skoro na konce roku hospodáře.
Nastal čas děkovat.
Děkujeme za všechno, co jsme z polodů země přijali.
Je toho dost.
Pro nás i pro druhé.
Máme co darovat, oč se rozdělit.
Děkujeme, že žijeme v úrodné krajině.
Že nevím, co je hlad.
Prosím, ať si to každé den uvědomujeme,
ať si nenaříkáme, ale ať umíme být vděčni.