Materiální sbírka pro Ukrajinu

Výzva sborům k materiální sbírce pro Ukrajinu
Dobré odpoledne, omlouvám se, že vás dnes ještě jednou obtěžuji e-mailem. Kdybyste se chtěli zapojit do materiální sbírky, níže naleznete informace. První odvoz je naplánovaný už na 14.3. 2022. Sbírka ale bude pokračovat i nadále. Sběrné místo je u Salvátora. Akci má organizuje Diakonie ČCE středisko HRS.
Zdravím vás
Matěj Opočenský, senior
------------
Milé sestry, milí bratři,
píšeme vám z Ukrajiny, kde jsme společně s Erikem Sieglem z pražské Diakonie (Humanitární středisko) navštívili několik potřebných zařízení, kterým schází hygienické potřeby a trvanlivé potraviny. Do Užhorodu, kde se nyní nacházíme, prchají lidé z východu země a rozhodují se, co dál. Na cestě sem jsme měli možnost porovnat situaci před hranicemi se situací na Ukrajině a je třeba říct, že situace na Ukrajině je naléhavější. Na ukrajinské straně se shromažďuje velký počet lidí, kde tráví i několik dní, po jejich překročení téměř ihned pokračují dál. Posílat věci před hranici z tohoto pohledu už podle nás nemá smysl posílat.
Rádi bychom touto cestou znovu požádail všechny sbory o materiální pomoc. Konkrétně se jedná o běžné denní hygienické potřeby (pleny, toaletní papír, holící potřeby, vložky, mýdlo, zubní pasty, prací prášek, prostředky pro úklid atd.) a také trvanlivé potraviny (konzervy, těstoviny, rýže, sušenky, instantní jídlo, olej, atd.). Kromě toho se využije i mikrovlnná trouba, elektrický vařič, varná konvice, případně lednice či pračka. Léky nelze převážet.
Prosíme vás o pomoc při zajištěním této materiální pomoci vyhlášením ve svých sborech a mezi přáteli členů vašich sborů a následným převozem do našeho sběrného místa. Centrálním sběrným místem a kontaktem je kostel U Salvátora, Salvátorská 1, Tomáš Trusina. První odvoz humanitární pomoci je naplánovaný na 14.3.2022.
- u Salvátora je pro přejímání materiálu otevřeno po-pá 10-18 (jsou tu služby). V jiný čas možno po telefonické domluvě se mnou či kostelnicí.
- máte-li níže uvedený materiál ve sboru ve větším množství, můžete požádat Erika Siegla ze Střediska humanitární pomoci Diakonie, aby to k Salvátoru odvezli diakonickou dodávkou.
Pokud by se našla např. firma, ochotná nabídnout větší množství hygienických záležitostí či trvanlivých potravin, je též možno kvůli odvozu kontaktovat Diakonii - anebo to mohou po vlastní ose přivézt rovnou k Salvátoru (po telefonické domluvě se mnou vpodstatě kdykoli),
- pokud by se u vás v neděli ve sboru našli lidé, kteří by ještě během dne chtěli něco k Salvátoru přivézt, budeme přejímat materiál i v neděli od 12 do 17,30 (nebo po telefonické domluvě se mnou či kostelnicí).

První velké auto do Užhorodu bude vypraveno v pondělí, ale materiál budeme vybírat dál. Informace o aktuální "otevírací době sběrného místa" najdete a našich webovkách
Kontakt:
Tomáš Trusina 607588618