Zprávy na 21.2.

vítejte v postním čase.

Tuto neděli 21.2. budou u Klimenta dvoje bohoslužby: v 9.30 a v 18.00, oboje s večeří Páně. Místa na bohoslužby je stále třeba rezervovat. Na webových stránkách je informace, kolik volných míst ještě zbývá.

Bohoslužby v televizi jsou tuto neděli na ČT 2 v 9.35 (Apoštolská církev).

Bohoslužby v rozhlase na stanici Vltava jsou od 9.00 (Římskokatolické).

Na sborovém webu si můžete přečíst kázání z minulé neděle nebo si ho poslechnout.

V době postní věnujeme sbírky na charitativní účely.

O nedělích 21.2. a 28.2. bude sbírka při bohoslužbách věnovaná Armádě spásy, která pracuje s bezdomovci. Přispět můžete i převodem na sborový účet do 5.3. s poznámkou "Armáda spásy".

O nedělích 7.3. a 14.3. podpoříme Postní sbírku Diakonie, jejíž výtěžek jde na podporu vzdělávání nejchudších dětí v Libanonu. Diakonie tam pracuje dlouhodobě. Více na www.postnise.cz Také zde můžete přispět převodem na sborový účet s poznámkou "Postní sbírka Diakonie" a to do 20.3.

--------

Krátký videopozdrav na úvod postního období od synodního seniora Daniela Ženatého můžete vidět zde

Další materiály jsou na webu ústředí ČCE v sekci Doba postní a velikonoční

Ústředí církve zve na on-line diskusi: „Jak se žije lesbám a gayům v církevním prostředí a v české společnosti“ ve středu 24. února od 18.30 hodin. (otázky je možné posílat předem nebo v chatu během živého vysílání; všechny informace najdete zde )

Přikládám také postní kalendář, který připravuje odbor pro otázky životního prostředí.

a do příštích dnů přijměte slovo v tomto týdnu zemřelého filosofa a křesťana Jana Sokola

„…jsem přesvědčen, že nejhlubším a nejpevnějším základem morálky – stejně jako všech náboženství – je vděčnost.“

Srdečně vás zdravím

David Balcar