28.4. Petr Vacíř video

19.5.    9:30 Svatodušní

Tomáš Živný (Večeře Páně)

Zprávy začátkem listopadu

zdravím vás a posílám porci informací od Klimenta.
Co se chystá a kam vás zveme ?
Tento čtvrtek 3.11. bude listopadová kavárnička. Otevřeno je od 14.30, začíná se v 15 hodin. Po biblickém úvodu bude program ke 160. výročí vzniku Sokola, který připravuje Vít Jakoubek. Ke shlédnutí bude také výstava „Sokolové u zrodu republiky“. Srdečně zveme nejen pravidelné návštěvníky kavárničky. Vysíláme také on-line.
V nedělí 6.11. bude sborová neděle. Při bohoslužbách budeme společně – dospělí i děti. Po té (cca od 11 hod) bude program ve sborovém sále - budeme (vám, co jste tam nebyli) vyprávět o táboře, promítat fotky, zpívat hymny (a další písničky) a možná uslyšíte ještě něco o Narnii a spisovateli C.S.Lewisovi. Ve 12.30 pak navazuje společný oběd (a pokud bude chuť, můžeme si s dětmi zahrát pár her v kruhu, zatímco dospělí si ještě dají kávu). Oběd chystáme tak, že každá rodina přinese jídlo v objemu zhruba pro svou rodinu a k tomu trochu navíc. A pak se vše připraví na společný stůl a každý si může nabídnout. Zváni jsou všichni, i ti, co nic nepřinesou. (Výstava „Sokolové u zrodu republiky“ bude ještě v neděli ke shlédnutí na faře v klubovně v 1.patře)
Čtení bible je životadárné. A rozhovor nad čtením bible přidá ještě trochu navíc. Prostě – chceme vás pozvat na setkání a rozhovory na biblí, kterým se v evangelické církvi tradičně říká BIBLICKÁ HODINA. Možná si řeknete, že nemáte prostor od září do června každý týden chodit na faru, ale někdy byste to zkusili. Rozhodli jsme se nabízet kratší uzavřené cykly programů, takže se můžete rozhodnout přijít jen na jeden cyklus, který zahrne třeba jen 5 či 7 setkání. První z takových sevřeněji připravených „kurzů“ bude Kázání na hoře. Tento klíčový text z evangelia začneme číst ve středu 9. listopadu a plánujeme ho přečíst a vyložit během sedmi (maximálně osmi) setkání. Srdečně zveme: středa 17 hodin.
Čekají nás také bohoslužby s hudbou. V neděli 20.11. bude kázání nad 25. žalmem. O jeho hudební zpracování v kantátě J.S.Bacha „Nach dir, Herr, verlanget mich“ se postarají klimentští hudebníci.
Z hudební oblasti je i dobrá zpráva, že po dvouleté pauze způsobené Covidem se opět na Štědrý den od 15.15 chystá uvedení České mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Kdo byste měl chuť se zúčastit zpěvem ve velmi smíšeném sboru pouze k této události vytvořeném, dejte vědět Janu Němečkovi (honza@honznet.net), který vám sdělí vše potřebné.
Směrem ku adventu míří i informace, že zboží z FairTrade obchůdku Jednoho světa se bude nabízet po bohoslužbách 27.11. a 4.12.
Stejně jako loni vás zveme na společný víkend na horách. Pojedeme opět na Šumavu do Nových Hutí, ovšem do jiného penzionu. Termín je 13.-15. ledna 2023. Pozvánka s podrobnějšími informacemi je v příloze.
Na závěr ještě pozvání odjinud:
V rámci oslav výročí 17. listopadu „Díky že můžem“ se konají v kostele u Martina ve zdi bohoslužby od 19.30. Povede je evangelický farář a signatář Charty 77 Bohdan Pivoňka, zazní samizdatové písně.
V archivu České televize se můžete podívat třeba dokument Život je hra o dětském psychologovi, křesťanovi Zdeňku Matějčkovi, anebo na díl z cyklu Cesty víry Brno evangelické.
Srdečně zdravím
David Balcar
-------------------
A ….