28.4.    9:30 Petr Vacíř (Večeře Páně)

sborová neděle

Zprávy na 14.2.

tuto neděli 14.2. budou od 9.30 běžné bohoslužby a od 18.00 jsou bohoslužby určené především pro rodiny s dětmi (jejich kapacita je již naplněna).
Ve středu vstupujeme do postního období a začínáme se připravovat k Velikonocům, promýšlet Kristovu cestu do Jeruzaléma.
Za týden 21.2. o první postní neděli budou dvoje bohoslužby v 9.30 a v 18.00, oboje s večeří Páně. Místa na bohoslužby je stále třeba rezervovat.
Bohoslužby v televizi jsou tuto neděli na ČT 2 v 9.35 (Československá církev husitská).
Bohoslužby v rozhlase na stanici Vltava jsou od 9.00 (Evangelická církev metodistická).
Na sborovém webu si můžete přečíst kázání z minulé neděle nebo si ho poslechnout.
-----------------
Na stránkách ústředí Evangelické církve můžete najít odkaz na on-line debatu na téma: "Biblické, teologické, etické a psychologické aspekty homosexuality", které se zúčastnili starozákonník Martin Prudký, teolog - etik Jindřich Halama a psychoterapeutka Dagmar Křížková. Více zde
Poděbradský sbor uspořádal on-line besedu s farářem Mikulášem Vymětalem na téma "Cesty k míru v Izraeli" Nahrávka je zde, začátek se zvukem je v čase 11:00.
Doporučit chci také každotýdenní biblické promluvy Tomáše Halíka na youtube kanálu Akademické farnosti Praha - Salvátor zde
Připojuji opět po čase poznámku o tom, že pokud nechcete tyto každotýdenní zprávy dostávat, napište mi.
Srdečně vás zdravím a přidávám variaci na jedno irské požehnání
David Balcar

Ne, nepřeji ti, abys byl ušetřen každého utrpení,
ani aby tvá cesta byla procházkou růžovým sadem,
ani abys na svých cestách neuronil slzy hořkosti a nepotkala tě žádná bolest.
Nic z toho ti nepřeji.

Ale přeju ti,
abys vždy uchoval vzpomínky na dobré dny,
abys odvážně procházel zkouškami
i kdyby tě na zádech tížil kříž,
i kdyby mizelo světlo naděje.

Přeju ti,
aby v tobě zrály a rostly Boží dary,
abys měl opravdového přítele,
A aby tě v radostech i těžkostech