Zprávy na 7.3.

tentokrát se zpožděním (byl jsem služebně mimo Prahu) vás před nedělí zdravím z klimentské fary.
Zítra 7.3. budou u Klimenta dvoje bohoslužby: v 9.30 a v 18.00. Místa je stále třeba rezervovat. Na webových stránkách je informace, kolik volných míst ještě zbývá.
Bohoslužby v televizi jsou tuto neděli na ČT 3 v 9.30 (starokatolické)
Bohoslužby v rozhlase na stanici Vltava jsou od 9.00
Na sborovém webu si můžete přečíst kázání z minulé neděle.
Při nedělní sbírce tuto a příští neděli podpoříme Postní sbírku Diakonie. Ta dlouhodobě podporuje děti z rodin, které se před válkou v Sýrii uchýlily do sousedního Libanonu. Ozbrojený konflikt v jejich domově trvá již 10 let a konec není v dohledu. Hostitelský Libanon je přitom vyčerpán ekonomickou krizí, kterou ještě zhoršila koronavirová pandemie a tragická exploze v Bejrútu v loňském roce. Spolu s místními organizacemi již pět let podporuje Diakonie děti, aby mohly chodit do školy nebo se vzdělávat doma. Rodiny podporuje také materiálně a vytváří příležitosti, aby si mohly zajistit vlastní obživu. Více najdete na webových stránkách Postni se!. Sbírku můžete podpořit do 20.3. také převodem na sborový účet s poznámkou "Postní sbírka Diakonie"
Přikládám Česko-americký postní kalendář, který vás česky i anglicky provede předvelikonočním časem. Připravují jej dohromady členové Českobratrské církve evangelické a Presbyterní církve USA.
Na středu 10.3. jste zvání na online kafe se Synodní radou - k diskusi nad aktuálními tématy. Více informací a odkaz zde

A jako poslední. Vedení církve vydalo Vzkaz Evangelické církve lidem v první linii - lékařům, zdravotním sestrám a bratrům, sociálním pracovníkům, pečovatelm, sanitářům a dalším zaměstnancům zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb. Přikládám ho. Můžete ho šířit i dále.

Srdečně vás zdravím
David Balcar