Zprávy na 8.11.

je před námi další neděle, kdy bohužel zůstávají kostely zavřené. Chci vás alespoň krátce pozdravit.
V neděli můžete sledovat bohoslužby na ČT 2, které jsou od v 10.00, povede je kněz Marek Orko Vácha. Chtěl bych vám je doporučit. Někteří možná znáte Marka Váchu z jeho knížek (je možno je na faře zapůjčit) nebo z jeho vystupení v televizních debatách či sloupků v časopise Respekt.
Bohoslužby v rozhlase na stanici Vltava jsou jako obvykle v 9.00 a povede je salvátorský farář Tomáš Trusina.
Přehled bohoslužeb on-line, které připravují některé sbory, najdete zde
Každý den vás mohou doprovázet evangelické podcasty Slovo na doma
Doplním i další osobní doporučení. Na youtube kanále "Volá Putna" můžete shlédnout jednak kázání Martina C.Putny a také jeho přednáškové cykly, např. o Duchovních dějinách Českých zemí. Na youtube najdete také mnoho přednášek Pavla Hoška, religionisty, který působí na Evangelické teologické fakultě.
Z evangelického audioarchivu bych vás chtěl upozornit na záznamy přednášek z bytových seminářů v letech 1982-1986 Svratoušské pátky 1, 2 - kde mluví Alfred Kocáb, Ladislav Hejdánek, Milan Balabán, Jan Šimsa, Jan Sokol a další. Anebo naopak od úplně nejmladší generace kytarové variace berounského faráře Jordana Tomeše na písně z Dodatku ke zpěvníku.
Pomalu se sborový život přesouvá do on-line prostoru. Proběhlo setkání střední generace, biblická hodina, kavárnička i konfirmandi.
Na neděli 18.00 je plánovano on-line setkání dětí a rodičů spojené s ohlédnutím za letním táborem s promítáním fotek. Ve středu bude biblická hodina v 17.00, v pátek konfirmandi v 16.30, mládež na messengeru od 19 hodin.
Všechna sborová on-line setkání se konají na adrese https://bbb.utia.cas.cz/b/dav-vmd-9k9 Vždy platí, že bude místnost otevřena o 15 minut dříve a kdo by měl problémy s připojením, může zavolat na tel.777032221 a vyjasnit technické problémy.
Stále nabízíme také praktickou pomoc. Pokud by někdo potřeboval nakoupit, vyzvednout léky, odvézt autem, neváhejte zavolat na faru. Chtěl bych ještě upozornit, že na individuální duchovní péči se vztahuje výjimka ze zákazu volného pohybu osob. Pokud byste tedy potřebovali rozhovor či návštěvu, je to možné.
Přidat se můžete k prosbě o požehnání, tak jak ji zformulovali v křesťanské komunitě ve Skotsku na ostrově Iona:
POŽEHNEJ BOŽE,
MĚSÍCI, KTERÝ JE NAD NÁMI
ZEMI, KTERÁ JE POD NÁMI
PŘÁTELŮM, KTEŘÍ JSOU KOLEM NÁS
SVÉMU OBRAZU HLUBOKO V NÁS
A VŠEMU, CO JE PŘED NÁMI.

David Balcar, váš farář