Zprávy po Novém roce

Milí přátelé, sestry a bratři,
zdravím Vás v Novém roce a posílám další informace od Klimenta.
Na sborových webových stránkách se můžete i po konci vánočního období vrátit ke svátečním textům či přenosům bohoslužeb, dětské hry apod.
Tuto neděli 9.1. budou bohoslužby s večeří Páně v 9.30 i v 18.00.
Hostem dnešní kavárničky bude salvátorský farář Tomáš Trusina a bude povídat o knížkách a jejich vydávání v nakladatelství EMAN. Začátek je v 15 hodin.
V televizním archivu můžete shlédnout Novoroční promluvu nového synodního seniora Pavla Pokorného.
Přikládám úvahu nad heslem Jednoty bratrské pro tento rok a souvisejícím obrázkem.
Již v adventu jsme začali používat nový zpěvník. K tomu ještě doplnění: na webu www.evangelickyzpevnik.cz najdete elektronické verze zpěvníku i chorálníku a také další praktické materiály, existující nahrávky písní atd. V brzké době přibude i kytarový doprovodník. Existuje už také mobilní aplikace pro Android s názvem Evangelický zpěvník. A ještě, pokud by váš zpěvník či ten, který otevřete v kostele, byl vadný kus (například chybějící blok písní atd.), dejte to prosíme vědět kvůli reklamaci.
Chtěl bych upozornit na akci Milostivé léto, která (inspirovaná starozákonním ustanovením o odpuštění dluhů – viz kázání ze 14.6.2020) chce pomoci lidem často zbytečně a neúměrně zadluženým. Je to ojedinělá příležitost, jak se zbavit některých exekucí zaplacením původního dluhu s malým poplatkem, přičemž stát odpustí veškeré sankce, úroky z prodlení a další náklady. Dluh, který exekutor vymáhá, se díky tomu může výrazně snížit. Proč píšu? Není jisté, že ti, kterým by tato akce mohla pomoci, o ní vědí. A tak nás všechny chci vyzvat, abychom se zamysleli, jestli nevíme o někom z našeho okolí, koho by se mohla týkat. A abychom sebrali odvahu (vím, že to není vůbec jednoduché) a zkusili se ho zeptat, jestli o té akci ví, případně mu pomohli ji vyřídit, anebo ho nasměrovat na poradny, které s vyřízením pomohou. Z bible čteme, že Bůh nás k podpoře takových lidí (kteří si i sami zkomplikovali život) vysílá. Více zde
Připomínáme, že každé první úterý v měsíci se v modlitebně sboru na Vinohradech (Korunní 60) konají od 14.30 odpolední koncerty. V evangelickém kostele u Salvátora (Salvátorská 1) se konají vždy první středu v měsíci varhanní podvečery, začátek je v 18.30. Při obou koncertních cyklech je vstupné dobrovolné.
Potvrzení o darech sboru za rok 2021 budou k dispozici od 16.1. Můžete si je vyzvednout v neděli po bohoslužbách u sestry Čapkové, nebo po domluvě v kanceláři sboru. Nabízíme také možnost, že potvrzení naskenujeme a pošleme vám ho e-mailem, anebo ho pošleme na vaši adresu klasickou poštou. Domluvte se, prosíme, s Petrou Pospíšilovou z kanceláře (cce.kliment@seznam.cz nebo 730194878).
Termíny letošních pobytových akcí s.c.J.
21.-23.1. sborový víkend na horách (Nové Hutě)
3.-6.2. hory mládeže (Jáchymov)
5.-8.5. minitábor (pobyt rodin s předškolními dětmi)
3.-5.6. sborový víkend (Herlíkovice)