Zprávy na začátek října

zdravím Vás od Klimenta s informacemi a pozvánkami pro první půlku října.
Na tuto sobotu 2. října vás zveme na Klimentské ekumenické putování. Trasa spojí náš kostel s kostely sv. Klimenta v Holešovicích a na Levém Hradci. Můžete se přidat i během trasy. Předpověď počasí je dobrá! Veškeré informace najdete na plakátku, plán trasy na https://mapy.cz/s/kosugerazu/ Organizačně nám pomůže, když se přihlásíte e-mailem Petře Mocové petra.mocova@gmail.com
Tuto neděli 3. října bude odložené výroční sborové shromáždění. Proto budou bohoslužby začínat mimořádně v 9.00. Zprávu o životě sboru přikládám.
Ve čtvrtek 7. října je od 15.00 kavárnička. Blahoslav Hájek bude mluvit na téma "Židovství v historii a dnes".
V neděli 10. října budou také večerní bohoslužby od 18.00.
Na čtvrtek 14. října chystáme po dlouhé odmlce opět večer s hostem. Téma "Bible a Darwin - evoluce a stvoření" Hostem bude Michaela Zemková. Začátek v 19.00. Více na přiloženém plakátku.
Rádi přivítáme vaše náměty na hosty a témata pro další večery s hostem.
V neděli 17. října při zazní v rámci bohoslužeb v podání klimentských hudebníků skladba B.Galuppiho (1706-1785): Laetatus sum A dur (na text žalmu 122)
V neděli 17. října od 15.00 bude v našem kostele ordinace výpomocných kazatelů. Bohoslužby povede synodní senior Daniel Ženatý a ordinováni budou také Petr Vacíř a Vít Jakoubek.
Možná přemýšlíte, jak se zapojit do života našeho sborového organismu. Jednou z možností je převzít na některou neděli službu přípravy kávy a čaje pro setkání po bohoslužbách. Máte-li chuť, zapište se do tabulky na sborových webových stránkách - levý sloupec, odrážka "služba káva, čaj", přímý odkaz zde .
A ještě jedno pozvání mimosborové. Od října začíná fungovat Nekostel - "experimentální evangelické bohoslužby v Rock Café pro všechny, kterým jsou stěny kostela cizí." Tedy duchovní restaurace s živou hudbou, taky pro hledající, … každé úterý od 20.00.
Na podnět jednoho ze členů sboru Vaší pozornosti doporučuji webovou stránku http://www.chudecesko.cz K zamyšlení, k modlitbám, k rozhovorům.
Předevčírem zemřel významný německý teolog Eberhard Jüngel. Jeho nejznámější kniha se jmenuje Gott ale Gehemnis der Welt - Bůh jako tajemství světa. Jüngel v ní upozornil, že z křesťanské víry téměř zmizela dimenze TAJEMSTVÍ, protože jsme si ho zaměnili se záhadou. Když vyluštím záhadu, tak ztrácí svou záhadnost. Ale pokud jde o TAJEMSTVÍ, tak čím víc mu rozumím, tím je tajuplnější. A Bůh je VEŘEJNÉ TAJEMSTVÍ, píše Jüngel.
Dobrý podzimní čas přeju a zdraví vás!
David Balcar