Zprávy na konec ledna

Milí přátelé, posílám vám zprávy pro druhou polovinu ledna.
Tento víkend bude část sboru na společném zimním víkendu na Šumavě. Bohoslužby povede Jana Hofmanová, studentská kaplanka na Evangelické teologické fakultě, dříve byla farářkou ve Šternberku a v Brně v Červeném kostele.
Další neděli 30.1. plánujeme bohoslužby s duchovní hudbou (i když je to podmíněno tím, že hudebníky nezasáhne karanténa).
O prvním únorovém víkendu bude mládež na společném víkendu v Jáchymově. Bohoslužby 6. února budou s večeří Páně a povede je sestra Tabita Landová, docentka na katedře praktické teologie ETF UK.
Na neděli 13.2. plánujeme po bohoslužbách společnou návštěvu výstavy Not Withnout Joy s komentovanou prohlídkou Petra Nedomy, kurátora výstavy.
Dále zprávy technického charakteru. Máme radost, že postupuje rekonstrukce WC v kostele. Měla by být dokončena během dvou týdnů. Do té doby, prosíme, využívejte WC na faře (klíč je k zapůjčení u kostelnice sestry Čapkové). Minulý týden nefungoval přenos bohoslužeb na youtube. Máme za to, že jsme drobnou závadu již odstranili. Pokud by byly problémy, prosíme, hlaste nám je. Ze starších nahrávek se můžete podívat např. na bohoslužby z 9. ledna s tématem Hosté večeře Páně.
Již v adventu jsme začali používat nový zpěvník. Nově je k dispozici převodní tabulka písní mezi starým a novým zpěvníkem. Buď v on-line formě zde anebo v podobě papírové k vyzvednutí na stolku vzadu v kostele nebo na faře. Zpěvník bude tématem únorové kavárničky, která bude 3.2. od 15 hodin.
Informace s předstihem: výroční sborové shromáždění s volbou faráře bude v neděli 3. dubna.
A ještě tipy z internetového prostoru: rozhovor s Milošem Rejchrtem na Aktualne.cz nebo Rekviem Ticho za Jana Palacha od Jany a Bohdana Mikoláškových.
S přáním dobrých dnů a radosti, i s přáním sil do dnů náročných, s přáním Božího požehnání
a s pozdravem
David Balcar