Zprávy na červenec

posílám vám zprávy od Klimenta pro měsíc červenec.
Na webu je k dispozici kázání z neděle 20.6. (též audioverze) a kázání z 27.6. (audio zde).
Bohoslužby budou u Klimenta jako obvykle v 9.30. Druhou červencovou neděli také v 18.00.
Protože budu o nedělích pryč buď služebně nebo z důvodu dovolené, budou vést bohoslužby buď výpomocní kazatelé nebo emeritní faráři. Zatelefonovat mi můžete kdykoli, osobně budu v Praze přítomen v týdnech 12.-16.7. a 26.-30.7.
Pro vás, kteří jste o víkendech mimo Prahu, může být zajímavá také informace, že každou neděli v 19.30 se konají bohoslužby v kostele u Martina ve zdi (Martinská ul.). Střídají se tam kazatelé z různých sborů, učitelé z evangelické fakulty atd.
Pokud byste chtěli podpořit sbírku Diakonie na pomoc obcím postiženým tornádem na jižní Moravě prostřednictvím našeho sboru, můžete do středy 30.6. na sborový účet 2600616721/2010 v.s.5555, poznámka "tornádo". Další informace o této sbírce najdete zde
A pokud byste nevěděli, jak strávit některý z červencových večerů, můžu vám doporučit letní scénu vršovického divadla Mana. Více zde
Za dveřmi je Husovo výročí. Možná vás zaujme pořad televize Noe s Joelem Rumlem před Betlémskou kaplí. Odkaz je zde
A kdybyste měli pocit, že k létu tak nějak víc patří folkové písně, tak na církevním cloudu je jedno album skupiny Kontryhel zde
Přeji vám dobré příští dny.
David Balcar
-------------
Ranní modlitba Maháthma Gándhího:
Chci setrvat v pravdě.
Nechci ustoupit před žádnou nespravedlností.
Chci být svobodný od strachu.
Nechci užívat násilí.
Ke každému chci mít dobrou vůli.