Zprávy na 16.5.

přijměte nejnovější informace od Klimenta.
Od této neděle dál se konají bohoslužby pouze v 9.30.
Výjimkou bude nadále vždy 2. neděle v měsíci, kdy budou bohoslužby také v 18.00. Tedy příští večerní bohoslužby budou 13. června.
S největší pravděpodobností budou koncem května otevřeny i ubytovací služby. Proto počítáme, že se sborový pobyt v Horském domově v Herlíkovicích od 4. do 6. června bude konat. Přihlašovat se můžete e-mailem, telefonicky nebo osobně. Informace o středisku najdete zde. K přihlášce připojte i svoji preferenci, ve které z budov byste rádi bydleli. (Staršovstvo počítá s příspěvkem na ubytování pro děti ve výši 250 Kč na noc). Kdo by potřeboval, tomu pomůžeme s dopravou - odvozem nebo vyzvenutím u autobusu či vlaku. Zveme vás do Krkonoš načerpat po fyzické, duševní i duchovní stránce!
Stále probíhá sbírka darů Jeronýmovy Jednoty. Tento stavební fond velmi pomáhá sborům, které mají před sebou nutné opravy kostelů a sborových budov, a chybí jim finanční prostředky. Jsme vděčni, že náš sbor v takové situaci není, a proto chceme solidárně podpořit ty, kteří starosti o budovy aktuálně mají. Sbírka trvá do konce května. Peníze můžete zaslat převodem na sborový účet (č. 2600616721/2010 v.s. 3333, do poznámky uveďte Jeronýmova Jednota), nebo předat ve farní kanceláři či po bohoslužbách u sestry Čapkové.
Taktéž připomínáme možnost objednávky nového zpěvníku (do konce května).
A tipy z internetu:
můžete si přečíst kázání z 2.5. nebo si ho poslechnout
přečíst nebo poslechnout si můžete také 3. číslo časopisu Český bratr.
V sobotu 15.5 se můžete on-line připojit k Česko-německé ekumenické bohoslužbě u příležitosti ekumenického Kirchentagu.
a ke včerejšímu svátku Nanebevstoupení Páně přijměte ještě text od Jiřího Suchého:
Když je mi nejhůř zvednu oči vzhůru
tam kde tuším songy andělskýho kůru
jo když je mi nejhůř zvedám oči k nebi
tam kde tuším ruce probodnuté hřeby

Já nemám zdání kdo ty ruce probod
a nevím ani kde se pomoc hledá
vím jenom o tom že když mi teče do bot
je tu něco co mi oči vzhůru k nebi zvedá

Možná že ty ruce se mi jenom zdají
a andělské kůry vůbec nezpívají
nevím kde je pravda vím však že když oči k nebi zvednu