Zprávy na 18.4.

v druhém týdnu velikonočního období zdravím vás opět z klimentské fary.
Na sborovém webu si můžete přečíst kázání z minulé neděle nebo si ho poslechnout.
Najdete tam také odkaz na videonahrávku z bohoslužebného rozloučení s bratrem Petrem Černým, které se konalo v sobotu 10. dubna.
Bohoslužby druhou neděli po Velikonocích 18.4. budou opět v 9.30 a v 18.00 a i nadále funguje systém rezervací míst.
Bohoslužby v televizi jsou v 9.35 na ČT 2, připravuje je Pavel Coufal, kazatel Bratrské jednoty baptistů. V rozhlase jsou bohoslužby v 9.00 na stanici Vltava.
Při biblické hodině, která je on-line ve středu v 17.00, čteme 1.epištolu Korintským.
-------------------------------
A několik důležitých oznámení:
Připomínáme znovu možnost objednat si Evangelický zpěvník, který vyjde koncem tohoto roku za zvýhodněnou cenu 490,- Kč. Objednávky (zatím ne platby) přijímá farní kancelář do 31. května. V další fázi bude možné zakoupit zpěvník za cenu o 30-40% vyšší. Můžete pomyslet i na své příbuzné a známé, kterým byste ho třeba rádi darovali. Více o zpěvníku na www.evangelickyzpevnik.cz
Ptáte se, zda se bude konat společný víkend v Herlíkovicích na začátku června. Zatím nevíme, pevně doufáme, že ano. Ale rozhodli jsme, že pokud by víkendový pobyt nebylo možné uskutečnit, tak uspořádáme na sobotu výlet. Samozřejmě podle okolností epidemie. Ale datum si můžete rezervovat.
Vyřizujeme pozváni na letní akce v táboře J.A.Komenského v Bělči nad Orlicí. Vše je v přiloženém plakátku.
Pro čas velikonoční připravili naši přátelé ze Salvátorského sboru procházku po Starém městě s plněním úkolů. A je primárně určena pro rodiny s dětmi, ale užije si ji každý, kdo se chce projít "Po stopách Vzkříšeného". Odkaz na instrukce, úkoly a mapku apod. je zde
Děkujeme všem, kdo jste podpořili sbírku na vytápění kostela ve sboru v Novém Městě pod Smrkem. Vynesla celkem 7.623 Kč.
Připojením letáku připomínáme také sbírku darů Jeronýmovy jednoty, která probíhá v dubnu a květnu.
A přijměte do příštích dnů požehnání (autor není znám):
Bůh ať je s vámi jako vzduch, který dýcháte.
Bůh ať je s vámi jako chléb, který vás posiluje.
Bůh ať je s vámi jako voda, která vás osvěží.
Bůh ať je s vámi jako dům, který vás chrání.
Bůh ať je s vámi jako slunce, které den proměňuje světlem.

Přeji vám všem dobrý čas!
David Balcar