Zprávy na 29.11.

opět před víkendem vás zdravím od Klimenta.
Nedělní bohoslužby nyní konáme troje: v 9.30, v 18.00 a v 19.00 (tuto neděli s večeří Páně). Počet účastníků je aktuálně omezen na 20, proto vás prosíme, abyste si místa rezervovali na faře telefonicky, smskou nebo e-mailem. Na webu bude vždy uveden aktuální počet volných míst.
Tuto neděli dopoledne se můžete zúčastnit on-line celocírkevních bohoslužeb, které povede synodní senior Daniel Ženatý. Přenos bude ze sboru v Pardubicích. Informace a odkaz jsou zde: https://www.e-cirkev.cz/aktuality/bohosluzba-na-prvni-adventni-nedeli-2…
Sborová setkání pokračují nadále v on-line podobě.
Na biblické hodině se budeme nyní věnovat knize proroka Ozeáše.
Ve čtvrtek 3.12. bude od 15.00 kavárnička. V rozhovoru se vrátíme k výročí bitvy na Bílé Hoře.
Objevují se dotazy, jak budou bohoslužby na Štědrý den, když je téměř jisté, že budou stále platit omezení pro shromažďování. Česká mše vánoční se letos konat nebude. Plánujeme, že by odpoledne byly dvoje nebo troje bohoslužby. Zvažujeme i možnost bohoslužeb v 9.30 a ve 22.00. Moc by nám pro plánování pomohlo, kdybyste nám napsali, jestli se vám to zdá jako dobrý nápad a tyto dopolední nebo noční bohoslužby na Štedrý den byste využili.
Novinkou na našich webových stránkách je aktuální video, které jsme v našem kostele natočili. Jmenuje se "Posila ve stísněných časech" a pojednává o životě a písních Paula Gerhardta. Najdete ho na odkaze https://youtu.be/xzy6aVO0KNM
A do příštího týdne ještě ujištění anebo výzva (můžete číst oběma způsoby) apoštola Pavla:
Vy všichni jste synové a dcery světla, synové a dcery dne. Nepatříme noci ani temnotě. 1Te 5,5
Přeji vám požehnaný vstup do darovaného času adventního!
David Balcar