Zprávy od Klimenta na 22.11.

opět po týdnu vás zdravím z klimentské fary.
Epidemiologická situace se zlepšuje a vláda dnes zmírnila omezení pro shromažďování osob. Proto budou již tuto neděli 22.11. u Klimenta bohoslužby a sice v 9.30, v 18.00 a v 19.00. Počet účastníků je omezen na 15, proto vás prosíme, abyste si místa rezervovali na faře telefonicky, smskou nebo e-mailem. Na webu bude vždy uveden aktuální počet volných míst. Počítáme, že audiozáznam kázání bude již v neděli kolem poledne na webových stránkách.

Další neděle 29.11. je první adventní. Počítáme, že budeme slavit za obdobných podmínek bohoslužby v 9.30, v 18.00 a v 19.00, všechny s večeří Páně. Limit účastníků by měl být 20.

Další sborová setkání pokračují nadále v on-line podobě. Mj. setkání dětí tuto neděli v 17 hodin.

Tak jako v minulých dvou letech jsme se připojili k akci Krabice od bot, kdy se sbírají dárky pro děti různým způsobem znevýhodněné. Protože některé organizace, kterým jsme dárky pro děti předávaly, momentálně nefungují, máme přetlak dárců a nedostatek možných obdarovaných. Proto se vás chceme zeptat - nevíte o někom, kdo by přijal pro děti vánoční dárkovou krabici ? Ať už jde o nějaké konkrétní rodiny nebo o organizaci, která s dětmi sociálně znevýhodněnými pracuje. Pokud ano, dejte prosíme co nejdříve vědět sborové sestře Petře Pospíšilové (730 194 878).

Ústředí církve nás zveme k účasti na akci „Červená středa - #RedWednesday“, která se koná 25. listopadu a jejím smyslem je připomenout si všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro svou víru a náboženské přesvědčení. Symbolem této iniciativy je rozsvícené červené světlo. Ve středu v podvečer se tedy různé veřejné stavby, kostely, úřady a instituce rozzáří červeným světlem. Přidat se můžete i vy – modlitbou za pronásledované a zapálením svíčky za oknem. Veškeré informace najdete na www.cervenastreda.cz.

Na říjen a listopad připadly dvě celocírkevní sbírky: na Fond sociální a charitativní pomoci, ze kterého se poskytuje pomoc v případě živelných katastrof apod., a sbírka na Jubilejní toleranční dar, ze kterého se poskytují půjčky sborům na stavební akce. Ačkoliv se bohoslužby nekonaly, staršovstvo rozhodlo tyto fondy podpořit. Chcete-li, můžete zaslat příspěvek na sborový účet s poznámkou "Sociální a charitativní fond" popř. "JTD".

Po bohoslužbách nebo v týdnu na faře jsou k zakoupení tradiční publikace na příští rok: Evangelický kalendář, příručka Na každý den, knížka meditací a modliteb Zastav se na chvíli a Hesla Jednoty bratrské.

A ještě jeden odkaz. Plánovali jsme uspořádat v listopadu ke 350. výročí úmrtí Jana Ámose Komenského společné bohoslužby se sousedy z Církve bratrské a jejich pěveckým sborem. To bohužel nešlo, nicméně bohoslužby k tomuto výročí v komorním hudebním obsazení (Jiřina Dvořáková Marešová a Tomáš Najbrt) můžete shlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=_EtsoZWlCmU

Do příštího týdne pak přijměte slovo z Druhé epištoly Tesalonickým 2,16-17: "Sám pak náš Pán Ježíš Kristus a Bůh náš Otec, který si nás zamiloval a ze své milosti nám dal věčné potěšení a dobrou naději, nechť povzbudí vaše srdce a dá vám sílu ke každému dobrému činu i slovu."

Přeji vám zdraví, pokoj a sílu do dalších dnů!

David Balcar